Yüz Şekline Göre Allık Uygulama Nasıl Yapılır?

Allık Doğru Şekilde nasıl kullanılır diye sordunuz mu hiç ?

Allık düz şekilde nasıl uygulamanız gerektiğini öğrenmek ister misiniz ?

Doğal görüntülü pürüzsüz bir ışıltı elde etmek çokta zor değil. Bunun için yüz şeklinize göre allık nasıl uygulanır? bilmeniz gerekiyor. Yapılması gerektiği şekilde uygulanmayan allık kötü bir görünüme sebebiyet verir. Kızarık bir yanağa garip bakışların değmesi bizi kötü hissettirecektir. Bu şekilde kötü deneyimler yaşamak istemiyorsanız makalemizi tamamı ile okumanızı öneririm. Yazılanları uyguladığınız taktir de mükemmel sonuç kaçınılmaz olacaktır. Az çok bilginiz olduğunu biliyor ve bu doğrultuda anlatıma geçiyorum.

 

  1. Uzun Yüz Şekli

Uzun yüz şekli için, elmacık kemiklerinden başlayarak allığı uygulamanız gerek, uygularken de dışa doğru hamleler yapmanız lazım. Ayrıca dışa doğru uygulama sırasında iyi uyum sağladığına dikkat edin.

2. Kalp Yüz Şekli

Kalp yüz şekline sahip bayanlar için mükemmel allık uygulamanın püf noktası elmacık kemiklerine  ‘C’ şekli oluşturmaktan geçiyor. Elmacık kemiklerine daha fazla bulanıklaştırıcı kullanarak iyice karıştırarak uygulamanız gerekir. Ayrıca uygulama sırasında da içe doğru hamleler yaparak uygulamalısınız. Yani uzun yüz için uygulamanın tam tersine olacak şekilde.

3.Kare Yüz Şekli

 

doğru allık uygulama

doğru allık uygulama metotları

 

Kare yüz şekli için, allık doğrusal bir hareketle uygulanır. Burun kenarından saç çizgisine kadar devam edin. Elmacık kemiklerinden kaşın köşesine ulaşıncaya kadar doğrusal hareketlerle allığı uygulamalısınız. Yukarıya doğru uygulama yaparken çok hafif ve uzun hareketler kullanın.

 

4.Yuvarlak Yüz Şekli

yuvarlak yüze allık uygulama

yuvarlak yüz şekline nasıl allık uygulanır?

 

Yuvarlak yüz şekli ile gülümseme hareketini yapmanız gerekir. Yuvarlak yüzlerin dolgun yanakları olur bunları etkili bir şekilde vurgulanması gerekir. Bu görün içinde renk olarak krem rengini öneriyoruz. Yanaklarında hafif elma kızarıklığında olmasını tavsiye ediyoruz. Bunu yapmak içinde bir fırça alıp açılı bir şekilde kulak memesine doğru inerek uygulamalısınız.

 

5.Oval Yüz Şekli

 

yüz tiplerine göre allık uygulama?

oval yüz için allık nasıl uygulanır?

 

Oval bir yüz şekliniz var ise şakakların en belirgin kısmından başlayarak allığı uygulayın. Bir fırça yardımıyla ürünü yumuşak vuruşlarla uygulayın. Kulak memesine kadar inip harmanlayın. Sade bir görünüm isterseniz de sadece elmacık kemikleriniz üzerine uygulamanız yeterli olacaktır.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir