Yumurta İle Cilt Bakımı

cilt-bakim-onerileri

Cildinizi sıkılaştırmak, cildi nemlendirmek, kırışıklıklar ve gibi birçok problemlerinden kurtulmak için evde kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz maskelerine ne dersiniz?

Cildinizi Sıkıştırmak, Rengini Düzenlemek Ve Nemlendirmek İçin

Yüzünüzü ve boynunuzu önce ılık suyla yıkayın. Bir tane yumurtayı çırparak köpürtün. Ağzınız ve göz çevreniz hariç bütün yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra da nemli bir bez yardımı ile silin. Faydasını fark edeceksiniz.

Sıkıştırmak ve Aknelerden Arındırmak İçin

Yüzünüzü yıkadıktan sonra durulayın. Yumurta beyazını ise köpürtüp 2 kaşık limon suyu ile çırpın. ½ kaşık bal ekleyin. Ağzınız ve göz çevrenize sürmemeye dikkat ediniz. 10-15 dakika beklettikten sonra ise yine ılık su ile yıkayın.

Göz Kapaklarınızı Kaldırmak İçin

Göz kapaklarınızı temizledikten sonra kurulayın. Bir yumurta sarısını köpüğü çıkana kadar çırpın ve kırışık olan bölgelere hassas bir şekilde sürün, kuruyana kadar gözünüzü açmayın ve ondan sonra temizleyin.

bal-ve-yumurta-maskesi

Göz Altı Şişlikleri Ve Kırışıklıklarından Kurtulmak İçin

Gözaltları çok hassas yerlerdir ve bunun için temizliği mühim bir durumdur. Önce gözaltlarınızı temizce kurulayın. Yumurtanın içini çıkarıp, dikkatlice zarını soyun. Çıkardığınız zarı gözlerinizin de altına uygulayın. Gözleriniz ile temas etmemesine de özen gösterin, gözleriniz için pek yararlı olmayabilir. Gözaltlarınızda gerilme ve titreşim hissedene kadar da bekleyin. Ondan sonra ılık su yardımı ile yıkayın.

Saçları Nemlendirmek, Parlatmak Ve Kepekler İle Mücadele İçin

1-2 yumurta yardımı ile sağlıklı bir saça sahip olmanız mümkün. 1-2 yumurta sarısını çırpın, birazda ezilmiş avakado ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınıza uygulayıp 30 dakika bekletmede durdurun. Yumurtaların pişmemesi için soğuk su ile de yıkayın ve ondan sonra saçlarınızı da şampuanlayın.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir