Yağlı Ciltler İçin Doğal Yüz Maskeleri

Yağlı cildi olan kişiler siyah noktalar ile sivilcelerin sorunlarından daha fazla uğraşmak zorunda kalmaktadırlar. Cilt bakımına daha fazla özen göstermesi gereken yağlı cilt sahibi olanlar, yağlanmayı önlemek adına ciltlerini nemsiz bırakabilmektedirler.

Cildin nemsiz kalması peşinden daha büyük sorunları getirebilir. Sizlere araştırdığım doğal maske tarifleri ile cildinizi kurutmadan yağ oranını dengeleyebilir, olası sorunlardan uzaklaşabilirsiniz.

Hud-maske

 

2 tatlı kaşığı suyun içerisine 2 yemek kaşığı mayayı ekleyerek eritin ve içine 1 tatlı kaşığı toz şeker ile, 3 yemek kaşığı kil ekledikten sonra yoğun bir kıvam elde edene kadar karıştırın. 15 dakika kadar oda sıcaklığında beklettikten sonra, karışımı cildinize uygulayarak 30 dakika cildinizde bekletin. Sürenin sonunda cildinizi ılık su yardımı ile yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bunu haftada 1 defa tekrarlamanızda bir mahsur yoktur.

Limon Kabuklu Yüz Maskesi

2 adet limonun kabuğunu rendeleyerek 2 kaşık suyun içine koyarak karıştırın. 5 dakikalık bir süreden sonra karışımı robottan geçirerek, cildinize pamuk yardımı ile sürün. 3 dakika cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bunu da maya maskesinde olduğu gibi haftada 1 defa tekrarlayabilirsiniz.

1 yemek kaşığı miktarında domates suyu ile 1 yemek kaşığı kili karıştırın ve elde edeceğiniz karışımı cildinize yedirerek kuruyana kadar cildinizde bekletin. Kuruduktan sonra ılık su yardımı ile cildinizi yıkayarak temizleyin. Haftada 1 defa yağlı cilt yapısına sahipseniz, bunu uygulayabilirsiniz.

Patatesli Yüz Maskesi

Bir tavanın içerisine 1 bardak süt, bir adet yumurta sarısı ve 1 adet haşlanmış patatesi ıcakta az miktarda ısıtın. Karışım ılıdıktan sonra cildinize sürerek 15 dakika kadar bekletin. Sürenin sonunda ise cildinizi ılık su ile yıkayarak maskeyi temizleyebilirsiniz. Bunu da haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Muzlu Yüz Maskesi

2 kaşık yoğurdun içerisine, 1 adet muzu atarak iyice karıştırın ve cildinize uygulayın. Karışımın kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra cildinizi yıkayarak temizleyin. Haftada 1 defa yağ oranını dengelemek için uygulayabilirsiniz.

Bir kâsenin içerisine 6 kaşık yulaf kepeği, 2 yemek kaşığı yulaf unu, 2 yemek kaşığı da limon kabuğunu ekleyerek karıştırın. Lapa haline gelene kadar üzerine su ilave edin. Cildinizi bu karışım yardımı ile 2 dakika ovaladıktan sonra yıkayıp temizleyin. 5 günde bir düzenli olarak kullandığınız zaman cildinizde olan yağlanmanın daha da azaldığını fark edeceksiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir