Upuzun Kirpikler İçin Artık Rimele İhtiyacınız Yok

Nerede ise makyaj yapan tüm kadınların bir hayalidir uzun ve rimel sürülmüş gibi kirpiklere sahip olmak. Eskilerden bu yana kadınlar kendi aralarında konuşur iken yakındıkları güzellik detaylarından birisi de “Türkan Şoray’ın kirpikleri gibi kirpiklere sahip olmak istiyorum” dileği artık gerçek olacak. Bakışlarınıza anlam katan, gözlerinizdeki farkı ve güzelliği de ortaya çıkaran şeydir kirpikler. O yüzden onlara her daim iyi bir şekilde bakmalı ve özenli olmalısınız.

Makyajsız şekilde dışarıya çıktığınız zaman gözleriniz ışıl ışıl kirpikleriniz birer ok gibi uzun ve gösterişli olmasını istiyor iseniz yapmanız gereken şeyler aslında çok basit. Kolaylıkla evinizde olan ve bulacağınız birkaç pratik malzeme ile sağlıklı, görkemli ve süslü kirpiklere de kavuşmanız mümkün.

uzun-kirpik_2

İçin;

1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gram kakao yağı ekleyerek ikisini de karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içerisine yerleştirerek krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutarak 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize gelmeyecek şekilde dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kökünden uca doğru uygulayın.

Gür  Kirpikler İçin;

Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişe içerisinde karıştırarak 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmadan kirpiklerinize dipten uca doğru olacak şekilde sürünüz.

1 bardak ılık çayın içerisine 1 gram dövülmüş kinin katılarak, kirpikler ve bu su ile kibrit çöpüne pamuk dolayarak ya da kulak pamuğu ile ıslatılmalıdır. Bu dökülmeleri önler. Bu su her 3 günde bir yeniden yapılsa iyi olur, aksi halde bayatlar.

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir