Terlemeyi Azaltmak İçin Bitkisel Çözümler

Vücudumuzun sıcaklığa karşı olarak tepkilerinden birisi olan terleme, ısıyı sabitler ve cildin de nemlenmesini sağlar. bezi problemleri nedeninden dolayı bazı kişilerde aşırı terleme sorunları da görülmekte. Genital bölge ve koltuk altında bulunan bezleri genelde kötü kokulu sıvıları da beraberinde getirir. Bitkisel yöntemlerden faydalanarak, aşırı terleme ve kötü kokuların önüne geçmeniz de mümkün. İşte sizler için araştırdığım bazı bitkisel yöntemler…

 

asiri-terleme

Terleme İçin Çözümü

5 gram bir rezeneyi 1 bardak su içerisinde 5 dakika boyunca kaynatın ve taze olarak için. Haftada 3 defa bu karışımı içerek terlemenin önemli bir ölçüde azalmasını da sağlamanız mümkün.

Terleme İçin Çözümü

ve sirkeyi ılık bir suda karıştırın ve günde 2 defa sabah ile akşam olmak sureti ile için. Ellerde ve ayaklarda meydana gelen terlemeleri bir nevi giderecektir.

Terleme İçin Ve Çözümü

Kabartma tozu ile yarım limon suyunu karıştırarak hamur kıvamını tutturun. Elde edeceğiniz karışımı koltuk altınıza sürerek 10 dakika bekledikten sonra, temizleyin. Haftada 3 defa bunu düzenli olarak gerçekleştirdiğiniz zaman, koltuk altınızda oluşan kötü kokular ile titremeyi bir nevi engelleyecektir.

Avuç İçi Terlemesi İçin Doğal Tedavi

1 leğenin içerisine ilave ederek tuzlu su yapın ve içerisine 1 yemek kaşığı , 1 adet limon kabuğu ve 2 yemek kaşığı da bebek pudrası atarak hepsini birden karıştırın. Karıştırdıktan sonra ellerinizi bu karışıma sokarak 20 dakika bir süre içerisinde bekletin. Günde 2 defa bunu tekrarlayarak, avuç içerisinde olan terlemeyi azaltabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir