Tel Toka

1920’li yılların modellerinin trend gözdesi olan bu tokalar, önümüzde ki yıllarında trendlerini oluşturacak konuma sahip olmuştu o yıllarda. O yılların modası olan kısa saç modellerini süsleyen bu tokalar, kısa saçlara uyumu ve dengesi ile bir hayli favori olmuştu.
tel-toka-19

Karşımıza önce siyah modelleri ile çıkan bu ’lar zaman ile kendini, taşlı mücevherli şekilleri ve tasarımları ile gözümüzü kamaştıran seviyelere kadar ulaştı. Özelikle renkli mücevherler ile davetiyeler de moda günlerinde, ufak olmasına rağmen gözümüze çarpan en büyük tasarımlardan birisi olmuştur.

Mücevherin yanı sıra yuvarlak ve düz boncuk çeşitleri ile de gündeme konu olan tasarımları bir ara çökme aşamasına kadar gelse bile sonradan efsaneliğini koruyup, yukarılara taşınmıştır. Aslında bir kombin üzerine illa pahalı bir nitelikte değil de kahraman gibi düşüne biliriz biz Tel ’ları. Çünkü; günün belirli bölümlerinde ihtiyacımız olduğu zamanlar da saçlarımızı nizami bir duruma getirmiş bulanan kahramanımız olmuştur.  Yine de bu kahramanların efsane olduğunu unutmamamız gerektiğini aklımızdan çıkartmıyoruz.

Tel-toka-ile-yapılan-arkadan-bağlamalı-saç-modeli

tendinte2008

 

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir