Tarz Bir Şapka : Fedora

fedor

Bir nevi kış aylarının stil tamamlayıcısı olarak da şapkaların gözdelerinden olan çeşidini biraz inceleyelim. Aslında nerede ise Yaz aylarının vazgeçilmezi olarak görülen bu şapkalar, kışın da konseptler için uygun bir duruma getirilmiş bulunuyor.  Koton iplerden örülen bu şık konsept bu yıllarda hasır şeklinde ki tipleri ile de bayağı favori.
410

Bir nevi yaz ayının sağlık koruyucusu olarak da dile getirilen bu Fedora çeşitleri, sokakları büyüleyen sarmaşık çiçeklerini de anımsatmıyor değil. Özellikle hasırdan çeşitli renklere boyanıp, görsellik katan bu şapkalar bir hayli dikkat çekici ve koruyucu oluyor.  Özellikle hazır hasır Fedora’lar, modacıların gözdesi konumuna erişiyor, farklı renkler ve çeşitlerin elbiseler üzerine kombinlenmesi de bir hayli şık.
Kayık yaka elbiseler, şort, Jean, gömlek elbiseler, midi etekler … gibi sezonun vazgeçilmezlerini de Fedora ile tamamlamayı da eksik etmeyiniz.  Blogger camiasının vazgeçmediği, hatta çekimlerinde bile bu şapkalar ile yüzlerini kapatıp ayrı bir hava, canlılık ve konsept çıkarması da bunları ölümsüzleştiriyor diyebilirim.

1384820_10202221647163001_797408734_n

fedora-sapka-modelleri14

 

Gossip-Girl-adlı-Serena-Van-Der-Woodsen-fötr-şapka-sokak-stili

sapka-modelleri-6

yaz-aksesuari-fotr-sapka-modasi-4

Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir