Süt ile Kış Kilolarından Kurtulun

Kış soğukları ve kış aylarında yavaşlamalar yüzünden kiloların sağlıklı bir şekilde verilebilmesi ve açlık hissiyatının da giderilmesi için ünde en az 2 bardak süt içilmesi uzmanlar tarafından öneriliyor.

sut-icmek-icin-8-onemli-neden

Sağlıklı bir hayat sürmek için vazgeçilmez besin olan sütün aslında hayatın her döneminde mutlaka tüketilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar “Fazla ” nerede ise çağımızın temel sorunlarından bir tanesi. sorununun minimum düzeylere inmesi için sağlıklı ve uzun süre tok tutan glisemik indeksi yüksek yiyecekler tüketilmesi de önerilmekte. Düzenli olarak her gün içilen iki bardak süt de dengesiz ve sağlıksız olan beslenme ile alınan kiloları önlemekte de bire bir.

Uzmanlar ayrıca, kış mevsiminde görülen bağışıklık sisteminin zayıflaması sonucunda üst solunum yolu enfeksiyonlarında artma olur iken, içeriğinde 40’tan fazla besin öğesi bulunan süt tüketiminin grip, soğuk algınlığı, farenjit gibi kış hastalıklarının önlenmesinde önemli rol olduğunu da iletti. Sağlıklı süt tüketiminin temel kuralının, ambalajlı sütleri tercih etmek olduğunu belirten uzmanlar, uzun ömürlü sütün tamamen kapalı ortamda ışık ve hava gibi dış etkenlerle teması önleyen aseptik ambalajlarda doldurulduğunu da belirtti. Sokaktan alınan süt ve süt ürünlerinden mikroplarından arındırmak için, 90 ila 95 derecede 10-15 dakika kaynatmanın mikropların tamamını öldürebileceği de bir gerçek. Bunun sayesinde de besin değerlerinin yüzde 50 ile 90 oranında azaldığını da sözlerine ekledi.

sular-kesildi-fazla-sütünüz-var-mı-diyen-bayan_262973

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir