Siyah Noktalardan Bu Yöntemler İle Kurtulabilirsiniz..

Oluşan siyah lekelerden kurtulmanın sizler için basit yöntemlerini araştırdım. Bunları uygular iseniz ınıza elveda diyebilirsiniz.

Evde yapabileceğiniz bazı yöntemler ile siyah noktalardan kurtulmak mümkün. Siyah noktalar özellikle kadınların ciltlerine asla görmek istemedikleri ve hemen kurtulmak istedikleri sorunlardan bir tanesidir. Bunlardan kurtulmak için sizlere bazı yöntemleri açıklıyorum.

1

 

  • Domates Uygulayın

Domatesin içerisinde bulunan antiseptik özellik sebebi ile gözeneklerinizdeki tıkanıklardan kurtulmak için en etkili yollardan birisidir. Domatesin kabuğunu yüzünüze sürmek için kullanın. Özellikle gece yatmadan önce sürer iseniz, çok daha etkili olacağını anlayacaksınız.

2

Limonun antiseptik ve antioksidan özelliklere sahip olduğunu biliyorsunuzdur. Bundan dolayı da limon siyah nokta ve lekelerden kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Yüzü tahriş etmemesi için limon suyuna bir miktar su karıştırarak seyreltin. Eğer çok daha etkili bir yöntem istiyor iseniz, içine bir miktar tuz ekleyerek bu karışımı da siyah noktaların bulunduğu bölgelere sürün. İyice kurumasını bekleyin ve gece boyunca yüzünüzde kalsın. Sabah yüzünüzü yıkayın, siyah lekelerden kurtulduktan sonra da cildiniz daha parlak ve temiz olacaktır.

3

  • Yumurta Ve Bal Uygulayın

Çiğ yumurtanın beyazı ile balı karıştırarak bir karışım oluşturun. Özellikle siyah noktaların bulunduğu alanlara yoğun bir şekilde, tüm yüzünüze uygulayın. 30 dakika içinde cildinizde bir gerilme söz konusu olacaktır. Ondan sonra ılık su ile iyice yüzünüzü yıkayarak temizleyebilirsiniz.

4

  • Şeker Ve Bal

Cildinizi hem temizlemek hem de ölü derilerden kurtulmanın en olumlu yollarından bir tanesidir. Bir çorba kaşığı esmer şeker ile bir çorba kaşığı balı karıştırın. Bu karışım ile özellikle siyah noktaların bulunduğu bölgelere uygulayarak hafif ovalayın. Yaklaşık 15 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

5

2 çorba kaşığı karbonatın içine macun olacak kıvama gelene kadar su ilave edin. Sadece siyah noktaların bulunduğu bölgeyi bu karışımı kullanarak ovun. Ancak cildinize zarar vermemek için sert bir şekilde ovma işlemini kesinlikte gerçekleştirmeyin. Karbonatın ayrıca cildinizi temizleme ve ağartma etkisinin olduğunu da unutmayın.

6

  • Limon Ve Şeker

Limon suyu ve şeker ile yoğun bir karışım hazırlayın. 2 çorba kaşığı esmer şekerin içine birkaç damla limon suyu ilave olarak ekleyin. Bu karışım ile cildinizi yumuşak bir şekilde ovun. Şeker, cildinizde olan ölü derilerin atılmasını sağlar ve limon ise cildinizin asidini dengeler. Bu karışım ayrıca cildinizdeki diğer lekelerin giderilmesi için de olumlu bir etkidir.

7

  • Zerdeçal

Zerdeçal, siyah lekelerden kurtulmak için farklı bir yöntemdir. Bir macun yapmak için 2 çay kaşığı nane suyu ile toz zerdeçalı karıştırıp macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Siyah noktaların üzerine doğru uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Ardından ılık su ile cildinizi yıkayın. Aynı şekilde zerdeçal tozu, süt ve kırmızı sandal ağacını karıştırarak da hamur yapabilir bunu da noktaların üzerine uygulayabilirsiniz. Uyguladıktan 10 dakika sonra su ile yıkayarak cildinizi temizleyin.

8

  • Çay Ağacı Yağı Uygulayın

Cilt lekelerini iyileştirmek için etkili bir diğer yöntem de çay ağacı yağıdır. Bu yüzden bu uygulamayı da her gün yapın. Çay ağacı yağı, cildinizin yeniden siyah nokta yaratmasına engel olacaktır. Ancak tam olarak giderilmesi konusunda size etkisini göstermez.

Siyah lekelerin oluşum sebeplerinden en büyük sebep de cilt temizliğidir. Yüzünüzü günde en az 3-4 defa yıkamalısınız ve makyajınızı özenli bir şekilde temizlemeye de dikkat etmelisiniz.

9

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir