Sezonun En Havalı 8 Jean Trendi

Kesik Çan 

Orijinal adı Cropped Flare olan kesik çan pantolonlar bu senenin en iddialı ve en yeni trendlerinden bir tanesi. Çan şeklinde gelen sökülmüş ve kısa paçalar ile de tamamlandıktan sonra ortaya modern ve retronun mükemmel karımı meydana geliyor.

emma-roberts-c-f

 

Denim Culottes

Geçtiğimiz yaz her adımda karşılaştığımız “Culotte” pantolon trendi bu sezon delim ile tanışmaya başlıyor. Denim culotte pantolonlar yeni sezzonda “Tomboy” görünümün ise kilit parçası haline geliyor dememiz mümkün.

sara-donaldson-wide

 

Boyfriend Jean daha Feminen olan kalıplara bürünerek resmen tanım değiştiriyor diyebiliriz. “” diye adlandırılan yeni Jean artık daha düz bir şekilde daha az bol ve kesinlikle Feminen.

dakota-johnson-bf-1

 

Nakış İle Yama

Yeni trendlerden nakış bu sezon tüm sahnelerini ve sokak bloggerlarını işgal etti. Nakış ve yamaları çantalarda, ceketlerde görmeye alıştığımız zaman artık Jeanlarda da görmemiz mümkün. Hem eğlenceli, hem de daha cool olan bu trend yaygınlaşıyor.

yama

 

Rüzgarı

Senenin en çok konuşulan markası olan Vetements beyzbol şapkalarının beklenmedik olan yükselişinden, yılın it-jean’i olan Blue Reconstructed 1410 ile moda sahnesinde kasırga etkisini sürdürüyor.

vetement

 

90’ların sonundan milenyumun başına kadar Jean dünyasında egemenliğini eden mini etekler, denim olarak da karşımıza çıkmaya devam etmekte. Bu yaz gardıropların olmazsa olmazı olan Jean şortların yerini artık Jean etekler alacak mı merak içindeyiz…

minijean

 

Püskül Detayı

Bohem prenseslerin olmaz ise olmazlarından püskül denim’de de kendini gösterme çabasında. Paçaları sökülmüş görünüm altında saklı pastük detayı sokak stilinin de parlayan yıldızlarından olacak gibi duruyor.

püskül

 

70’ler Esintisi

Yüksek bel, geniş paçaların da bir araya gelmesi ile birleşen denim. Bu üç söz öbeği buluşunca akıllarda 70’ler modası canlanmakta. Püskülün detaylarından sonra 70’ler esintisi de Jean dünyasında bu sezon bohem stilin hakim olduğunun kanıtlarından.

bohem

 

 

 

 

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir