Sevgililer Gününde Yalnız Değilsiniz..

Malum günü gün geçtikçe kendisini daha da yaklaştırmakta. Bu da günü psikolojisini aslında hazırlıyor diye biliriz. Sevgilisi olanlar planları ve o günün planlarını kurar iken sevgilisi olmayanlar ise yalnızlık için hüzünlenmekte. Aslında öyle değil, merak etmeyin yalnız değilsiniz!

Bu günlerde birçok insan sevgililer günü sendromuna girmiş durumda. Etrafta olanların ne alsam telaşı bir yandan, kalpli aşk çağrışımı yapan sokaklar ve raflar bir yanda. Aslında bundan kaçışın olmadığını da kabullenmek lazım ancak kısıtlı zamanda yeni bir sevgili ve ruh eşinizi de istediğiniz gibi bulamayacağınıza göre 14 Şubat’ta hayıflanmak ve sitem etmek yerine önereceğim şeyleri yapabilirsiniz.

sevgililer-gunu

Kendinize Bir Hediye Alın

Evet, evet yanlış duymadınız, etrafta aşk kokusu ve herkes birbirine hediyeler alırken “Neden benim hediye alan kimsem yok” düşüncesine kapılmayın. Hediye sadece sevgiliye alınan bir şey değildir, uzun zamandır almak istediğiniz bir aksesuarı, çantayı, ayakkabıyı, elbiseyi, kitapları kendinize alarak kendinizi şımartabilirsiniz.

Artık yalnızlık ölçüleriniz baş edilemeyecek bir seviyeye geldi ise, masum bir flörtleşmeninde zararı yok. Bunun için en uygun platform ise bence Tinder. Arkadaşlık uygulaması olan Tinder ’la sevgililer gününü yeni bir arkadaş ya da arkadaşlar edinerek değerlendirebilirsiniz. Hem aşkın nereden geleceği de belli olmaz.

hediye_secimi

Romantik Komedi Filmleri İzlemek

Aslında klişe bir durum diyebiliriz buna ancak bunalım modu ağır bastı ise en iyi fikir evde battaniye ya da sımsıcak yorganınızın altında romantik komedi izlemek. Filmlerde hikayeye alınan aşkları ve aşk hikayelerini izleyip, aradığınız aşkın bir farklı hayalini kurabilirsiniz.

Kız Kıza Bir Gece Yapın

Sevgilisi olmayan sadece siz olamazsınız illa ki etrafınızda arkadaşlarınız arasında da sevgilisi olmayanlar olacaktır. Bunun için en iyisi sevgilisi olmayan arkadaşlarınız ile kız kıza bir gece planı yapmak. Emin olun güvendiğiniz ve sevdiğiniz kız arkadaşlarınız en iyi sevgiliden bile bazen daha iyi ve daha eğlencelidir. Yemeğinizi yiyin, içkinizi için, dans edin…

Ve eklemek istiyorum ki en iyi avuntu şekillerinden birisi Sevgililer Gününü inkâr etmek. Koskocaman 365 gün içine sadece 1 gün sevgiliye özel değil ya…

kiz-kiza-alisveris

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir