Saçlarınızı Hızlı Uzatmanın İnce Noktaları

Saç uzatmak hemen hemen her kadın için biraz zor ve meşakkatli bir süreçtir. Birçok kadının isteği saçlarının sağlıklı olması ve bunun yanında da en hızlı şekilde uzamasıdır. Aslında saçlarınızın sadece uzaması bir şey ifade etmez. Saçlarınız uzarken sağlıklarını da kaybetmemesi çok önemli bir noktadır. Kırıklar ile dolu, mat ve bakımsız görünen uzun saçlarınız olmasını da istemezsiniz herhalde? Bunun için yapmanız gereken şey aslında çok basit, sağlıklı beslenmek…

saç

Beslenmeniz özen göstermeniz sadece vücut sağlığınız için değil saçlarınız içinde önemli bir yere sahip. A, D, E ve C vitaminleri saçlarınız için olmazsa olmazlarından birisi diyebiliriz. Özellikle eksikliğinde saçlarınız mat, donuk ve bakımsız görünür.

Kullandığınız bir şampuan, saç kremi ve saç bakım ürünlerine çok dikkat etmelisiniz. İçinde kimyasalı yoğun olan saç ürünlerini de saçlarınızın uzamasını engelleyecek içeriğe sahiptir. Doğal olarak sağlıksız saçlara da sahip olmanızı sağlamaktadır. Bu nedenden dolayı organik saç ürünlerini tercih etmeye ve saçlarınız için minimum şekilde kimyasal kullanmaya da özen gösterin.

saç1

Saçlarınızın dökülmesi ve uzamamasının bir diğer nedeni de demir ile çinko eksiklikleridir. Demir saçlarınızın nefes almasını ve ferahlamasını, çinko ise saç diplerinizde olan gerekli yağ miktarının da korunmasına yardımcı olmaktadır.

Saçlarınızın yağlanmasına biraz izin verebilirsiniz. Saçınızı her gün ve sabah akşam şampuan ile yıkamak saçın içinde ve kök hücrelerinde bulunan gerekli iyi minarelleri alıp götürür. Her gün yıkanmadan edemem diyenlerden iseniz eğer şampuan kullanımınızı da azaltmanızı tavsiye ediyorum.

saç2

Saçlarınızı bunların dışında daha sağlıklı uzatmak için her gün sabah akşam düzenli olarak saçınıza uygun olan bir saç fırçası ile tarayın. Tarama işlemi saç köklerinde dolaşan kanı hızlandırarak, saçı daha iyi beslemeye yardımcı olur. Ve saç taramak ayrıca rahatlatan bir aktivitedir.

Zeytinyağı, argan yağı, jajoba yağı gibi besleyici olan yağları saçınıza maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu yağları içeren organik saç ürünleri ve şampuanlar da yine saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Saçlarınızda olan kırıkları düzenli olarak aldırmaya da mutlaka özen gösterin. Kırıklarla dolu saçların uzaması da çok zordur.

Saçlarınız için sürekli fön, boya gibi işlemler yaptırmamak için de özenli olmanız lazım. Sadece güzellik adına yapılan bu işlemler saçlarınızın sağlığını derinden etkileyen ve saç uzamasına engel olan eylemlerdir.

 

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir