Saçların Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Bitkisel ve doğal olan yöntemler sayesinde saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilir ve aynı zamanda hem daha sağlıklı hem de daha bakımlı olmasını da sağlayabilirsiniz. Sizlere önereceğimiz bitkisel yağlar ile saç bakımı uygulayarak, saçlarınızın uzama hızını önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

Saçların Uzaması İçin Susam Yağı Bakımı

Susam yağı kaş, kirpik ve saçların doğal bir şekilde yardımcı olmaktadır. Omega 3 ve 9 bakımından zengin içeriğe sahip olması da antioksidan özelliklerini içermesini sağlamaktadır.

Yarım avokadoyu soyarak ezin. 2 tatlı kaşığı susam yağı ile 2 adet bıldırcın yumurtasını ilave ederek karıştırın. Bu karışımı saç diplerine sürerek 1 saat bekleyin ve sonrasında ılık su yardımı ile yıkayıp temizleyin.

Saçların Uzaması için Sarımsak Yağı Bakımı

Vitaminler ile zengin olan sarımsak yağı, saçlarınızın daha hızlı uzamasında da etkili olacaktır. Saç dökülmesi sorunu nedeni ile kelleşen bölgelerde de saç köklerinin oluşmasını sağlayarak, saçların da daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlar.

1 diş sarımsağı rendeleyerek, 1 çorba kaşığı sarımsak ile karıştırın. Sonrasında 1 tatlı kaşığı badem yağını ilave ederek saçınızın köklerine sürün. 40 dakikalık bir süre beklettikten sonra, saçlarınızı bol şampuan ile yıkayıp temizleyin.

sac-bakimi-1024x768

Saçların Uzaması İçin Zeytinyağı Bakımı

Zeytinyağının içerisinde bulunan vitaminler, hücrenin yenilenmesi için yepyeni bir ortam oluşturmaktadırlar. Bu yüzden saç derisi bakımı ve saç tellerinizin hızlı uzamasında da yardımcı olmaktadır.

1 adet yumurta sarısını ve 3 yemek kaşığı saf zeytinyağını bir kasede katarak karıştırın ve saç diplerinize uygulayın. Arınma işlemini gerçekleştirir iken yumurtanın saçlarınıza yapışmaması için ılık su yardımı ile durulayın ve sonra saçınıza uygun bir şampuan ile temizleyin.

Saçların Uzaması İçin Badem Yağı Bakımı

E vitamini açısından epeyi zengin olan Badem yağı, fosfor, magnezyum ve kalsiyum saç köklerinin iyileştirilmesi açısından etkilidir.

6 çorba kaşığı Badem yağı ve 3 çorba kaşığı hint yağını bir kâsenin içerisinde bir araya getirerek karıştırın. Karışımı saç diplerine fırça ile sürerek başınıza bone geçirin, yarım saat bekledikten sonra yıkayıp güzelce temizleyin. Saçlarınız bu sayede daha yumuşak ve daha kısa sürede uzayacaktır.

Saçların Uzaması İçin Çörek Otu Yağı Bakımı

A, B1 ve B2 vitaminlerinin bulunduğu çörek otunun içerisinde saçlara etki edecek ve çabuk uzamasını sağlayacak birbirinden etkili pek çok madde bulunmakta. Yaklaşık olarak 115 faydalı madde barındıran çörek otunun yağı da saç köklerinin beslenmesini sağlamaktadır.

1 çay kaşığı hint yağı, 1 çay kaşığı kekik yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı ve 1 çay kaşığı çörek otu yağını bir araya getirerek karıştırın ve saç diplerinize uygulayın. Ardından saçlarınızı tepede toplayarak bone takın. 2 Saat kadar kaldıktan sonra saçlarınızı yıkayıp temizleyin.

Saçların Uzaması İçin Kekik Yağı Bakımı

Fosfor ve mineral bileşenleri ile saçlara bakım yapan kekik yağı, E ve B6 vitaminleri açısından da oldukça zengindir. Saç köklerini tedavi ederek, oksijen alımını kolaylaştırır ve uzamasını da sağlar.

1 çay kaşığı bal, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 2 tatlı kaşığı kekik yağını bir araya getirerek karıştırın ve karıştırır iken de tahta kaşık kullanın. Saç diplerine bu karışımı fırça yardımı ile yavaş bir şekilde uygulayın ve 1 saat bekledikten sonra yıkayıp durulayın. Saçlarınızın bu sayede daha dolgun ve yumuşak görünmesini de sağlayacaksınız.

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir