Podyumların Yeni Stratejisi ‘Gör ve Al’

Herhangi bir podyumda görüp beğendiğiniz koleksiyonlara sahip olmak için belki gün saymak, her ne kadar tatlı bir bekleyiş gibi gelse bile, istediğiniz parçalara kavurmak aylar sürmesi ile birlikte başta olmak üzere, gibi yüksek modanın otoriterlerini de harekete geçirmiş durumda. Baharı es geçerek, New York Haftası’nda yer almayacağını, onun yerine ise Eylül ayında hem kadın hem erkek koleksiyonunu tanıtacağını duyuran tasarımcının bu kararında modanın ise değişen dinamikleri önemli etkenler arasında.

burberry

Moda dünyası içerisinde ulaşılabilirlik de hiçbir zaman belki bu kadar önemli olmamıştı. Anı yakalamanın üzerine kurulmuş olan bir sistemde, uzun bekleme sürelerine sıcak bakmayan Tom Ford ve , podyumda anlattıkları hikaye ile yakaladıkları enerjiyi alıcıya anında ulaşmasını istiyorlar. Burberry de Eylül ayından itibaren “gör ve al” stratejisini uygulayarak, müşteri memnuniyetini esas almakta.

Dijital dünyanın hızı ve sosyal medyanın paylaşım gücü, modanın geleneksel alışkanlıklarından biraz uzaklaşmasına ve etkilemesini de göz önünde bulunduruyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda Tom Ford ve Burberry ’den sonra başka hangi markalar da “gör ve al” diyecekler.

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir