Podyumlardan En İyi 5 Topuz

90’lı yılların lise kızlarının saçlarını bizlere biraz andıran ve at kuyruğunun kıvrıldıktan sonra bir toka yardımı ile tutulmasından elde edilen bu basit model, doğal ın dayanıklılıkları yerine minimalliği tercih edenler için oldukça ideal.

suno

Isabel Marant

Çabasızlığın moda camiasında akla gelen ilk ismi olan Isabel Marant defilesinde, modellere Fransız tasarımcının artık klasikleşmiş olan topuzunun bir kopyasını denedi. ‘In “komplike olmayan ama cool” olarak tarif ettiği görünüm için, saçları biraz su ile geriye yatırarak tepeden bir yapmak ve son hamle olarak ise biraz deniz suyu spreyi sıkmak yeterli oluyor.

ısabelmarant

Diane Von Furstenberg

Saç tasarımcısı olan ’nın “Tam bir Diane Von Furstenberg kadını yarattık” dediği görünüm için ilhamı, güçlü, kendisinden emin ve şık bir kadının gece dışarıya çıkmadan kendi kendine topladığı saçlar. Pita modellerde bu görünümü yakalamak için ise fön çektiği saçları firkete yardımı ile tutarak dağıtıyor ve saçların üzerine ise sprey…

diane-von-furstenberg_15ab019

Saç tasarımcısı olan Paul Hanlon, Vera Wang modellerini “Birkaç gündür saçlarını yıkamadığı için topuz yapan meşgul kadınlar” olarak tanımlamakta. Hanlon bu görünümü yakalamak için ise saç düzleştiricisi ile dalgalar yaparak, saçların yanlarına yağlı efekti vermek için ıslaklık sağlayan bir ürün uyguladı. Karışık topuz görüntüsünü ise iki küçük topuz yaparak, topuzlardan gelişigüzel saçlar çıkarttığı için bu görünümü de elde etti.

verawang

saçları ördükten sonra bir firkete ile tutturarak topuzları meydana getirdi. Son olarak saçlara, yumuşaklığını kırarak maskülen bir havaya katan sprey uyguladı.

altuzarra

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir