Parfüm Kokusu Nasıl Daha Çok Kalıcı Olur?

Hoşunuza giden bir parfüm alıyorsunuz ve 1 saat sonra kokusundan eser kalmıyor mu? Parfümü cildinize uyguladıktan sonra 3 saat süre ile kalıcı olabilir, parfümün kalıcı olması için sizlere biraz araştırma yaptım. İster iseniz hemen o çözümleri sizler için maddeler halinde açıklayayım:

kadin-parfumu-parfum-kullanmak

  • Parfümlerinizin kapağını kullandıktan sonra mutlaka kapatarak içindeki kalıcılık kokusunu muhafaza etmelisiniz. Çünkü parfüm hava ile temas ettiği zaman bozulma riski yükselmektedir.
  • Parfümünüzü güneş ışıklarını görmeyecek bir yere koyun. Bunun için yapılabilecek en iyi taktiklerden birisi ise parfüm kutusunu atmayarak, kullandıktan sonra yeniden kutusuna koymaktır.
  • Kullanmış olduğunuz parfümü hiçbir şekilde serin yerde muhafaza etmeyin. Buzdolabına konulan bir parfüm bozulmaya meyillidir. Serinlik olsun diye bunu yapıyor seniz, bebek kolonyalarını ya da normal kolonyaları dolabınızda saklayabilirsiniz.
  • Parfümünüzü cildinize sıktıktan 3 saat sonra kokusunda çok fazla kalıcılık aslında aramamalısınız. Fakat ürünün deodorantı ile birlikle kremini uygular iseniz bu 3 saatlik süre daha da artarak uzun bir zaman parfümün etkisi ile tazeliğini koruyacaktır.
  • Nemli ve sıcak bir ortamda parfüm daha çok kalıcı iken, deniz seviyesinin üstüne çıkıldıkça parfümün kokusu ile kalıcılığı da azalır.
  • Parfümünüzü vücudunuza uygular iken saç dipleri ile saçınıza uygulamaktan vazgeçin. Çabuk yağlanan sağların kokusu parfümün kalitesini azaltarak kokusunu da değiştirir. Parfümün saça sıkılması saçları kurutarak, saçlarınıza da zarar verir.
  • Parfümünüzü öncelik olarak nabız bölgelerine uygulamalısınız. Bunun dışında boyun, bilekler, kulak arkası ve dirseklerin iç bileklerine sıktığınız zaman da çok daha kalıcı ve etkili olacaktır.
  • Parfümü uygulamadan önce vazelin sürer iseniz parfümünüzün uzun süre kalıcı olmasını da sağlayabilirsiniz.
Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir