Oje Sürmeyi Beceremiyorum Diyor İseniz Bunlar Size Göre

Hemen hemen nerede ise her kadının vazgeçemediği sürme olayı ciddi zamandan alan ve bazı zamanlarda da son derece sıkıcı olan bir durumdur. Hele ki acele bir yere giden bir bayanın sürmesi son derece sancılı ve stresli bir durum haline gelebilmekte. Siz de ojesiz dışarı çıkmayanlardan iseniz ve sürmekten sıkıldı iseniz, bu ipuçları sayesinde işinizi biraz kolay hale getirebilirsiniz.

İki günde bir kıyafetinize ve gideceğiniz bir yere göre renk değiştirmek zorunda kalıyor iseniz, hafta da bir kere kuaföre gidip tırnaklarınızı oje yaptırmak işin en kolayı olabilir. Bu sayede hem güzel bir görünüme sahip olursunuz, hem de zamanınızı değerlendirmeniz mümkün olabilir.

oje-bakim-8

Çok aceleniz var ve oje sürmeniz de gerekiyor ise asla koyu olan renkleri tercih etmemelisiniz. Koyu renk ojeleri tek kat sürseniz bile kötü görünürler, iki kat sürdüğünüz zaman ise kuruması bayağı zaman alır. Kurudu diye işe koyulduğunuz zaman da ucundan bozulur ve sizin de sinirlerinizi zıplatır. En iyi aceleci olduğunuz zamanlarda açık renk ve tek katı ile tırnaklarınıza parıltı verecek olan renkli ojelerden tercih edebilirsiniz.

Oje sürerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise oje fırçasının üzerinde çok fazla oje bulunmamasıdır. Eğer fırçanın üzerinde çok fazla miktarda oje var ise ve tırnağınıza da bu ojeyi uygular iseniz kalın bir katman oluşturmak istediğiniz ojeniz hem çirkin görünür, hem de kuruması gecikeceğinden dolayı zamanınızdan edebilir.

oje-bakim_2

Hızlı ve seri bir şekilde sürdüğünüz ojeniz tırnak etlerinize bulaştı ise, hemen bir kulak çöpü alın ve ile ıslatın. Bu şekilde tırnağınıza değdirmeden kenarlarda olan ojeleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Ojelerinizde var olan kusurları kapatmak ve daha parlak, daha etkileyici görünmesini sağlamak için iyice koruduktan sonra üzerine bit kat da renksiz parlatıcı uygulayabilirsiniz. Böylelikle ojeniz daha uzun bir süre kalıcılığını korur ve parlak görünür.

oje-bakim-6

Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir