Mental Orgazm Nedir?

Seks hakkında her gün nerede ise birçok araştırma yapılmakta veya birçok makale de ele alınmakta. Ama son zamanlarda en ilginç araştırmalardan birini Dr.Barry Komisaruk kitabında da ele aldı.

hakkında çok çarpıcı detaylarında bulunduğu kitapta, mental sayesinde kadınlar ile erkekler arasında seks ve konusunda olan farklılıkları da bizlere bildirmekte. Bilimi adlı kitabında mental şu şekilde tanımlanıyor. Mental tamamen düşünce yolu ile ve hiçbir uyarıcıya ihtiyaç duyulmayan bir şeklidir. Bunu da erkeklerin değil kadınların başarabildiğini söylemekte.

mental1

Kadınlar hiçbir uyarıcı olmadan uykularında dahi düşünce ve zihinsel yol ile orgazm olabilmekte. Bunu sağlamak için önemli olan orgazm olmanın ne demek olduğunu çok iyi anlamak ve ne olduğunu bilmektir, diyor.

Beynin zevk merkezinin tamamen düşünce yolu ile de çalışabildiğini yazan orgazm olabilmek için hayatta stressiz, sakin ve huzurlu bir güne ihtiyaç duyar kadınlar diye söylüyor. Böyle bir günün sonunda çok daha kolay ve istekli olduğunu ın da bu şekilde daha kolayca sağlanabileceğine vurgu yapıyor.

Mental orgazma ulaşmak için sadece düşünmek ve zihinsel egzersizlerin yeterliliği olmuyor tabii ki. Kadınlar nefes egzersizleri ve cinsel fantezilerden yararlanırsa bu süreci kısaltarak daha fazla zevk alabileceklerini söylemekteler.

mental2

Araştırma esnasında zorlanan kadınlar egzersizlerinden faydalandığını ve kendini daha rahat bırakarak mental orgazmın keyfini çıkarabildiklerini anlatmaktalar. Her kadının cinsel anlamda kendi kalıplarını kırmalarını ve olumsuz olarak, kötü olarak tüm düşüncelerden de kendilerini uzaklaştırmalarını gerektiğini söyleyen Kamisaruk bu zevkli olayı yaşamamak için bir nedenin olmadığını da söylüyor.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir