Marilyn Monroe Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gerçek

Yıldızlara ulaşan hayatların üzerinde genelde hep hüzün bulutları bulunmaktadır. Herkes bu bulutların kaldırılabilecek kadar da şansı olduğu söylenemez. da ışıltılı sahnenin perde arkasında hüzüne teslim olan kişilerden. Hollywood’un en güzel gülen kadını, dünyanın cazibe sembolü , emin olun üzerine yapıştırılan aptal sarışından daha da fazlası. Gücü sadece erkekler üzerinde etkisinde değil, yaşadığı bütün olumsuz koşullara, kırık aşk hikâyelerine ve mutsuz çocukluğuna rağmen yüzünde olan o sıcak tebessümü ve iyi niyeti eksik etmemesinde. Marilyn Moroe’yu 90. Doğum gününde hakkında bilmeniz gerekenler ile analım dedik.

Norma Jeane Baker

Monroe’nin gerçek adı aslında Norma Jeane Baker. Beyaz perdede olan kusursuz kahkahası ve baş döndüren cazibesi ile yansısa da, çocukluğunda saklı olan kırılgan ve hüzünlü zarafetin izleri var. Çocukluğunun bir dönemini de yetimhane de geçiren Monroe, birçok manevi anne ve baba ile de büyümüş diyebiliriz.

norma

Ses Tonunun Nedeni: Kekemelik

Daha seksi olmak için sesinizi Monroe gibi kullanmanız öneleriler listesinde karşınıza illa ki çıkmıştır. Monroe’nin sesini küçük bir kız çocuğu kadar tatlı, kırılgan ve yorgunluktan konuşamayacak kadar kısık kullanması sandığınız gibi şehvetli tınlama çabasıyla ilişkili değildir. Çocukluğundan bu yana kekemelik problemi olan ikon, doktorun tavsiyesinin üzerine farklı gırtlak teknikleri ile kekemelik sorununu aşmak için böyle farklı formüller geliştirmiştir.

ses

Marilyn’ Niyet Audrey’ye Kısmet

Audrey Hepburn’ü 1961’de zirveye taşına Breakfast at Tiffany’s’in muhteşem Holly Golightyl’si aslında Monroe’ya teklif edilmiş. O dönem ise oyuncu koçluğunu üstlenen Paula Strasberg’in bu projede yer almaması gerektiğini savunması Marilyn’e teklifi reddettirmiş.

niyet

IQ: 168

Siz Monroe’nun aptal sarışın olarak anıldığını ve öyle lanse edildiğine bakmayın. Aslında kendisinin zekâsı da bayağı bir fazla hatta ölçümlere göre 168. Bu durumunda dünya genelinde sadece 350 bin kişide birinde görüldüğünün atını da çizelim.

ıq

İhanet Marilyn’e De Uğramış

Üçüncü eşi olan Arthur Miller’dan bahsederken, onu inanılmaz derecede sevdiğiniz ve güvendiğini belirten Monroe,, hatta onun için bile din değiştirerek Musevi dinine mensup olduğunu ifade etmişti.  Ancak bu kadar şeye rağmen en çok güvendiği adamın ona ihanet etmesinin önüne geçememiş.

ihanet

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir