Makyajsız Güzel Olmanın Püf Noktaları

Bazı kadınlara denk gelirsiniz, suratında sıfır görünür ve sizin tonlarca sürdüğünüz makyajlı halinizden kat ve kat daha güzeldir. Bu durumu kıskanır, özenir ve acaba nasıl diye düşünmeye başlarsınız.

İşte size makyaj yapmadan da güzel olabilmenin püf noktaları;

Özellikle de kış mevsiminde dudaklarınıza bir şey sürmeden dışarıya çıktığınız zaman kuruyarak pul pul dökülmeye başlarlar. Bu duruma engel olmak ve dudaklarınızda ruj varmış gibi görünmesini sağlamanız için, dışarıya çıkmadan önce dudaklarınızı diş fırçası ile yavaşça fırçalayın. Daha sonra ise bir tülbent ile dudaklarınıza vazelin sürün. Doğal, parlak ve dolgun dudaklarınız ile ruj sürmeden de harikalar yaratacağınızı fark edeceksiniz.

dogal-guzellik_1

Makyajsız bir şekilde dışarıya çıkabilmek için aslında en önemli detaylardan birisi de kaşlarınızdır. Yüzünüzün şekline göre şekillendirilmiş olduğunuz kaşlar, gözlerinizin ve yüzünüzün doğru bir şekilde güzel görünmesini sağlar.

Kirpiklerinize ise rimel sürmek bir süre sonra seyrekleşmesine ve dökülmelerine sebebiyet verirler. Bu yüzden hem uzun ve kıvrık hem de rimelli görünebilecek kirpikler oluşturmak için kirpik kıvırıcılarından da faydalanabilirsiniz. Böylece bakımlı ve Türkan Şoray’ın ki gibi kirpiklere de sahip olabilirsiniz.

dogal-guzellik_2

Sivilce, yara izi ve benzeri olan lekeler için ise yüzünüze uygun olan BB kremlerini tercihleriniz arasına koyabilirsiniz. Hem kapatıcı etkileri yüksek, hem de güneşin zararlı olan ışınlarından da yaz kış koruma gücüne sahiptirler.

Yüzünüzün solgun ve bakımsız görünmesinden de şikayetçi biri iseniz, sabah akşam cildinize peeling yapmanızı öneririm. Cildinizde olan kan dolaşımı hızlanarak, kan hızlı dolaştığı için yüzünüz allık sürmüş gibi canlı ve bakımlı bir şekilde görünecektir.

dogal-guzellik_3

Makyaj malzemelerine tonlarca para vermeden önce ne yapabilirim, nasıl bu işi daha az kimyasalla çözebilirim diye düşünmeniz sizin açınızdan ve maddi açıdan çok katkı sağlayacaktır. Eğer gençliğinizde cildinize iyi bakarak az kimyasal madde ile temas ettirmemeye özen gösterir iseniz size ilerleyen yaşlarınızda daha az kırışıklık ve lekelenme olarak fayda verecektir. Sağlığınız, geleceğiniz, paranız ve zamanınız için en güvenli ve en iyi yol en doğal olan yoldur, bunu da lütfen unutmayınız…

dogal-guzellik_5

Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir