Kuru Saçlar İçin Tavsiyeler

Kuru saçlara hâkim olan kadınlar, sabahları saç şekillendirmenin de ne kadar zor olduğunu bilirler. Özellikle kış aylarında soğuk ve rüzgâr, saçlarımızın daha çok da kurumasına neden olmaktadır. Bunun önüne geçmek ve kış aylarında canlı ve parlak saçlara sahip olmak içinde aşağıda vereceğim ipuçlarına dikkat etmenizde fayda vardır.

Sıcak Sudan Uzak Durun

Sıcak su, ne cildinizin ne de saçlarınız için olumlu bir durumdur. Kuru saçların daha da kuruyup matlaşmasına neden olan sıcak suyun yerine, ılık hatta mümkün ise soğuya yakın dereceli su ile saçlarınızı yıkamalısınız. Evet, kış aylarında bu biraz zor olabilir ama sağlıklı saçlar için değer.

ac9414c6-9416-4c7c-9a9f-d85bacb09667

Saç Bakım Yağı

Saç bakım yağları, saç uçlarına ihtiyacı olan bakımı ve nemi vermektedir. Kuru saçların cansız ve mat görünümünü geçiren ve saç uçlarına adeta yeniden hayat veren bu yağları yıkamadan önce mutlaka kullanın.

Kuru Şampuan

Kuru saça sahip olan kadınların en büyük kahramanlarından bir tanesi kuru şampuanlardır. Gün içerisinde sönük görünen saçlarınızı sadece birkaç fıs ile istediğiniz hacime sokabilirsiniz. Saç diplerine uygulayacağınız kuru şampuanı gün içerisine de yanınızdan ihmal etmeyiniz.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir