Koltuk Altlarını Beyazlatmak İçin Yöntemler

Koltuk altlarında oluşan kararmaların giderilmesi ve çözülmesi için tamamen doğal malzemeler ile hazırlanan maskelerden yararlanabilmeniz mümkün. Cildinizde epilasyon ve ağda gibi temizlik yöntemlerinden sonra oluşan kararmaları gideren bu maskeler oldukça faydalı sonuçlar ile bizleri karşılaştırıyor. Koltuk altı kararması için birçok hazır krem bulunmakta ancak evde doğal bir şekilde yapacağınız uygulamalar için sizlere bazı seçenekler bulduk, isterseniz şimdi onlara geçelim…

 

koltuk-alti-terlemesinin-nedenleri-nelerdir

Vazelin Çözümü

Temiz bir kâsenin içerisine 1 çay kaşığı elma suyu, 1 çay aşığı vazelin, 1 çay kaşığı limon suyunu bir araya getirerek karıştırın ve elde edilen karışımı koltuk altına uygulayın. Karışımın kuruması için bir müddet bekleyin ve ardından suyla temizleyip kurulayın. Sonrasında ise bu bölgeye birazcık bebek pudrası yardımı ile masaj yapın. Bu işlemi her gün tekrarlayarak kısa bir süre içerisinde kararmalardan kurtulmanız da mümkün.

Yoğurt Çözümü

1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı sirkeyi temiz bir kasenin içerisine koyarak iyice karıştırın. Elde edeceğiniz karışımı kararmanın olduğu bölgeye masaj uygulaması yardımı ile sürün ve 15 dakika bekledikten sonra suyla yıkayıp iyice temizleyin. Ardından koltuk altınıza bebek pudrası sürmeyi de unutmayın. Haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Bal Çözümü

1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı limon suyu,, 1 çay kaşığı balı bir kasede karıştırın. Karışımı koltuk altı bölgenize sürerek 20 dakika kadar kuruması için bekletin. Karışım iyice kuruduktan sonra ılık su yardımı ile temizleyip üzerine de pudra uygulayın. Bu uygulamayı haftada 2 defa tekrarladıınzı zaman etkili olur.

Sirke Çözümü

Eşit miktarlarda sirke ve pirinç ununu karıştırarak macun kıvamına gelerek kıvamını tutturun. Elde ettiğiniz zaman duş sonrası karışımı koltuk altı bölgenize sürerek 5 dakika bekleyin. Sürenin sonunda ise yıkayıp temiz bir hale getirebilirsiniz. Kararan cildinizin rengini iyice açarak, ayrıca ter kokusuna neden olan bakterileri de yok edecektir.

Portakal Çözümü

Portakal kabuğunu güneş altında beklettikten sonra rendeleyin ve macun haline gelecek şekle kadar üzerine gül suyu ilave ederek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı koltuk altı bölgesine masaj yaparak sürün ve kuruması için 5 dakika kadar bekledikten sonra temizleyin.

Sandal Ağacı Çözümü

Almış olduğunuz sandal ağacı tozuna kıvamı olana kadar gül suyu ekleyerek karıştırınız. Elde edeceğiniz karışımı kararan koltuk altı bölgenize sürerek 15 dakika kurumasını bekleyiniz ve sonrasında ılık bir su yardımı ile temizleyiniz.

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir