Kepek nasıl geçer kepeği yok eden doğal yöntemler nelerdir?

2 kişiden 1 kişide mutlaka görülen en büyük cilt problemlerinden biridir saç kepeği, bir çok farklı sebebe bağlı olarak ortaya çıkar ve ne yazık ki kurtulmak uzun sürer! Kaşıntı, deride döküntü, saç derisinde kızarıklık bunlar hep kepeğin belirtileridir. Kepekle ilgili bilinen en büyük yanlışlardan biride kirli saçlarda oluşur algısıdır, kepek kirli yada temiz değil tüm saç tiplerinde oluşabilir. Sizler için kepeği yok edebileceğiniz 3 doğal yöntem hazırladık…

ASPİRİN

Saçlarınızın gürlüğüne göre 2-3 aspirini ezip toz haline getirin. Kullandığınız şampuana ekleyin. Şampuanladığınız saçınızı 3-4 dakika bu şekilde bekletin ve durulayın.

TUZ

Tuzun var olan kepeği dökücü bir etkisi vardır. Yıkamadan önce sofra tuzunu saçınıza döküp biraz masaj yaparsanız kafanızdaki kepeklerin dökülmesini sağlayacaktır. 
 

KARBONAT / KABARTMA TOZU

Karbonat ya da kabartma tozu kepek için en yaygın bilinen çözümlerden biridir. Önce saçlarınızı ıslatın ve bir paket veya bir avuç kabartma tozunu saç derinize dökün ve iyice ovalayın. Daha sonra durulayın. Bunu saçlarınızı yıkamadan önce haftada 3 kez yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bu yöntemi yaptığınızda saçlarınızı yıkarken şampuan kullanmamanız gerektiğidir. Önce saçlarınızda kuruluk göreceksiniz. Daha sonra saçlarınız doğal bir yağ üretecektir ve yumuşaklığını geri kazanacaktır.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir