İstenmeyen Tüylerden Kolayca Kurtulun

Yazın ufak ufak kendisini belli etmesi ve gelmesi ile tüm bayanlar her koldan hazırlanmaya başladılar. Diyetler, detokslar, saunalar, masajlar, hamamlar, kuaför bakımları, saç boyatma derken her kadın ayrı ayrı yaz ayına hazırlanıyor diyebiliriz.

Kışın gerek ağırlık ve soğuk havasından, kalın kıyafetlerden, botlardan da artık kurtulma zamanı. Efil efil esen rüzgârda uçan elbiseler, ayakların güzelliğini ortaya çıkaran sandaletleri de çıkartma vakti geliyor. Hal böyle olunca da insanları tatlı ve heyecanlı bir telaş da almıyor değil. Ancak bu telaş esnasında düşünüldüğü zaman çok endişeye kaptıran bir durum da ortaya çıkmakta bu da tüyler oluyor. Yazın tam anlamı ile kâbus olabilir, onunla her dakika uğraşmak, onlara göre giyinmek de insanın canını sıkan bir diğer durum.

istenmeyen-tuyler_1

Lazer tüylerden kurtulmanız için kesin bir çözüm gibi görünse bile uzun ve uğraştırıcı bir yol olduğunu da unutmamak gerekli. Bazılarımızın ise ne zamanı ne de ona o kadar ayıracak bir bütçesi var. Onun yerine daha pratik ve kesin olmasa bile en azından yazı kurtaracak olan çözümler sağlayabilen bir fikre de ihtiyaç var.

İstenmeyen tüyler sadece bikini bölgesi, bacak ve koltuk altında kalmayıp yüz, kol ve bel bölgelerinde de oluşabiliyor. Size önereceğim bu karışımı da vücudunuzun her yerine uygulayarak istenmeyen tüylerinize el sallayabilirsiniz. Karışımın etkili olabilmesi ve etkisini daha çok görebilmeniz için her kullanımınızda ayını şekilde ve aynı hazırlıklar ile uygulamanız gerekmektedir.

istenmeyen-tuyler_3

10 gram vazelin, 30 gram lanolin ve 25 gram kırlangıç otu özünü bir tencerenin içerisine koyarak, içinde su kaynamakta olan bir başka tencerenin üstüne oturtarak buharın sıcaklığı ile erimesini bekleyin.

Eridikten sonra 15 gram nişasta ekleyin, karıştırın ve soğuduktan sonra maske halinde yüzünüze, bacağınıza ya da istenmeyen tüylerinizin olduğu herhangi bir gölgeye uygulayarak 8 saay sonra sıcak su ile yıkayın. Bekleme zamanı uzun olsa bile etkisini gördüğünüz de değerdi diyeceğinize de emin olabilirsiniz.

Etiketler:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir