Hızlı Ve Etkili Kilo Verdiren Besinler

vermek için illa zorla sevmediğiniz besinleri tüketmek zorunda değilsinizdir. Aslında oldukça sevdiğiniz ve herkesin mutfağında bulunan bu besinler vermekte bire bir.

Tarçın

Kan şekeri seviyenizi düzenleyerek, tatlı isteğini minimuma düşürür ve tokluk hissi verir. Bu sayede kilo kontrolüne yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda da sindirim sistemine çok faydası bulunmaktadır.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675180

Acı Biber

Vücudu ısındırarak, terlemesini ve kalori yakmasına da yardımcı olduğu için kilo vermede etkilidir. Ayrıca iştahı azaltarak atıştırma isteğini de azaltır.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675182

Pilav ya da makarnayı çok tüketiyor iseniz bunların yerine koyabileceğiniz harika bir besin. Aslında bir tohum olan bu besinin karbonhidrat oranı düşük, protein oranı ise yüksektir. İçerdiği minarelerle oldukça da besleyici olan bu besin, kan şekeri seviyesini de düzenleyerek yağ depolanmasını azaltır.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675183

Kahve vücudun metabolizmasını %3-11 oranında yükselterek kilo kaybına da yardımcı olur. Yağ yakımını ve fiziksel performansı da arttırır.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675184

Yeşil Çay

Güçlü bir antioksidan olan yeşil çay metabolizmayı hızlandırmakta bire birdir. Yağ yakımına yardımcıdır, enerji verir.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675185

 

Yumurta sarısı en besleyici besinlerden bir tanesidir. Protein kaynağı olduğu için insanı tok tutar.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675186

Kahverengi Pirinç

Beyaz pirinçten ziyade kahverengi pirinç tercih etmek daha sağlıklı bir yöntemdir. Lif ve protein kaynağından dolayı kan şekerini de dengelemektedir.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675187

İçerdiği mineral ve vitaminler ile oldukça besleyicidir. Sağlıklı yağlar bakımından da zengin olduğu için protein kaynağı içerir ve tok tutar.

bu-besinler-kilo-vermeye-yardimci-6675188

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir