Göz Altı Morluklarının Giderilmesi İçin Öneriler

Göz altı morlukları ya da diğer bir ismi ile göz alto halkaları her yaş grubunda sıkça görülen bir sorun olarak karşımıza çıkmakta. Morlukların nedeni genetik olabileceği gibi, bazı ilaçlar ya da yaşam tarzı nedenleri gibi sebeplerden dolayı da oluşabilir. Morluklar bazen başka hastalıkların belirtisi olarak da ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda mutlaka doktora başvurulmalıdır. Eğer hastalık gibi sorunlardan dolayı meydana gelmeyen bir sorun ise bazı basit yöntemler ile bunlardan kurtulmanız da mümkün.

 

goz-alti-morluklari-nasil-gecer-goz-alti-morluklari-tedavisi-nasil-olur1

 

Göz Altı Morlukları İçin Evde Hazırlayabileceğiniz Öneriler

Salatalık maskesinin cilde canlılık ve parlaklık verdiğini bayanlarımız bilmekte. Yine salatalık göz altı morluklarının görünümünü azaltması içinde bize mümkün at sağlamakta. Üstelik bunu hazırlaması bile birkaç dakikanızı alacaktır.

Sulu bir salatalığı ince ince dilimleyin ve gözlerinizin üstüne yerleştirin. 15 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Morluklar azalana kadar her gün bu işlemi tekrarlamanızda bir sıkıntı yoktur.

Limon Ve Domates suyu ile hazırlayacağınız maske de en etkili çözümlerden sadece bir tanesi. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 defa olmak şarkı ile göz altlarınıza sürün.

Patates dilimlerinin yukarıda belirttiğim gibi ince ince doğrayarak gözlerinizin üzerinde 15 dakikalık bir süre içinde bekleterek zamanla göz altı morluklarınızı hafifletecektir.

 

goz-alti-morluklari-nasil-gecer-goz-alti-morluklari-tedavisi-nasil-olur2

 

Soğuk sallama çay poşetleri hem gözlerinizin yorgunluğu hem de morlukları hafifletmek için etkili bir başka yöntemdir. Çay poşetlerini kullandıktan sonra soğumasını bekleyebilir ya da soğuk suya batırarak da kullanabilirsiniz.

Zerdeçal ve ananas suyunu birden karıştırarak hamur kıvamına getirdikten sonra göz altlarınıza sürerek etkisini görebilirsiniz.

Göz altı morlukları için en basit yöntem ise soğuk süttür. Soğuk süte batıracağınız bir pamuğu gözlerinize koyarak 15-20 dakika bir süre zarfında bekletin. Zaman ile morlukların giderildiğini fark edeceksiniz.

15 kadar nane yaprağını ince ince dilimledikten sonra göz altınıza yerleştirin ve 20 dakika kadar beklemeye bırakın. Bunu morluklar azalana kadar günde 2 defa uygulayabilirsiniz.

Kaşığı 10-15 dakika kadar buzlukta beklettikten sonra, morlukların üzerinde kaşığın soğukluğu geçene kadar tutabilirsiniz.

Yukarıda belirttiklerim göz altı morluklarını hafifletmek için aşağı yukarı her evde bulunan malzemelerin kullanımı ile gerçekleştirilen doğal yöntemlerdir. Ancak bunların dışında morlukların altında yatan uyku düzensizliği, yetersiz beslenme ya da gerekli vitaminlerin alınmaması, stres gibi diğer nedenler de göz altı morluklarını oluşturabilir bunu da unutmayınız.

 

Göz-altı-morlukları-sağlık-açısınadan-genelde-ciddi-sorunlar-çıkarmaz

Etiketler:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir