Fotoğraflarda Mükemmel Görünmenizi Sağlayacak İpuçları

Bazı insanlar fotojenik olmadıkları ya da efsanevi güzellik standartlarında olmadığını düşünerek fotoğraf çektirmek de istemezler. Ancak ihtiyacınız olan tek şey, sadece gereken pozları öğrenmek. Deneyin mutlaka başarı elde edeceksiniz…

Yanlış olan aşağıda ki görselde yanlış el kullanımı vücudunuzu büyütür ve sizi olduğunuzdan daha çok agresif gösterir. Doğru olan ise dirsekleri biraz geriye iterek, tırnakları göstermek ve başınızı da biraz kaldırmak. Bunları yaptıktan sonra sizde artık resimlerde daha güzel çıkacaksınız.

elkullanımı

Belinizi fazla sıkmayın. Bu giysinizde kıvrımlar oluşturarak, beklenildiği gibi güzel görünmeyebilir.

belsıkma

Ellerinizin ve kollarınızın konumu her daim rahat olmalıdır. Gergin eller ve gergin olan dirseklerden kaçınmaya özen gösterin. Bileklerinizin de özgür ve esnek olması gerek.

dirsekler

Yanlış olan resimde görüldüğü gibi diş ağrısı yaşanıyormuş gibi his oluşturur iken, doğru olan ise hafif bir dokunuş gibi gösterip ağızın da daha çekici görünmesini sağlamakta.

dişağrısı

Kollarınız serbest olmalı, ancak gövdeniz boyunca asılı kalmasına da izin vermeyin. Vücudunuzun tüm avantajlarını vurgulamak sizin için daha iyi olur.

kollar

Gözlerinizi ayırmanıza gerek yok. Hafif baygın bakarak, başınızı biraz eğebilir, ağzınızı da görselde olduğu gibi kullanın, parmak uçlarınız ile de yüzünüze haffi dokunuş yaptınız mı narin ve Feminen bir görünüm elde edebilirsiniz.

gözlerdehata

Gözlerinizi kısmadan, en doğal olan bakışınız ile verin.

gözleri

Elleriniz ile yüzünüzü gizlemeye gerek yok, resimde olan size daha güzel bir görünüm sağlayacaktır.

gizlemek

Elinizi ya da kolunuzu nereye koyacağınızı bilmiyor iseniz yine görselde olan gibi yapabilirsiniz.

elkol

Bu suratsız bakış ve dudaklarınızın da orantısız biçimde durması sizi iyi bir görünüme sürüklemez. Doğru olan ise vücudunuzu hafifçe açarak, gülümsemek.

suratsız

Eğer kabile şefliği yapmıyor iseniz boynunuzu o kadar yukarıya kaldırmanıza gerek yok.

kabile

Elleriniz her zaman rahat olmalıdır.

ellerrahat

Boydan bir fotoğraf için ne yapmamanız ve ne yapmanız gerekenler de aşağıda olan görseller gibi.

boydan1

boydan2

 

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir