Evde Doğal Deoderant Bakımı

Sizde doğal yollar ile evinizde yapmak istiyor iseniz bitkisel tarifimizden yararlanabilirsiniz. Hazır satılan diğer deodorantlarda bulunan kimyasal maddeleri cildinize temas ettirmek istemiyor iseniz, evde yapabileceğiniz deodorantları hazırlayarak kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

2074

Lavanta Kokulu Doğal Deodorant Yapımı

1 damla sedir yağı, 1 damla lavanta yağı, 250 ml witc hazel suyu ve 2 çorba kaşığı bitkisel gliserini bir kapta karıştırdıktan sonra cam şişeye aktararak kullanacağınız kadarını, bir boş parfüm şişesine doldurarak cildinize uygulayabilirsiniz. Bu gün içerisinde güzel kokmanızı sağlayacaktır.

Gül Kokulu Doğal Deodorant Yapımı

2 damla gül yağı, 5 damla ıtır yağı, 2 çorba kaşığı beyaz kili bir kap içerisinde bir araya getirerek karıştırın. Cam bir şişenin içerisine doldurarak, ihtiyacınız olanı boş parfüm şişesine dökerek cildinize uygulayabilirsiniz. Hem gün içerisinde gül gibi kokacak hem de oluşan ter kokunuzu da bastıracaktır.

Yasemin Kokulu Doğal Deodorant Yapımı

10 ml gül suyu, 10 ml maden suyu, 10 ml , 2 damla karanfil yağı (uçucu), 2 damla yasemin yağı (uçucu) bütün malzemeleri bir kâsede karıştırarak cam şişeye aktarın, ihtiyacınız kadarını boş bir parfüm şişesine koyarak ihtiyacınız olduğu zaman kullanın.

Doğal bitkisel yağlar kullanılarak hazırlandığından dolayı bu yağlar uçucu özellikleri de taşımaktadırlar. Bu nedenden dolayı hazırladığınız kokuları ağzı kapalı bir cam şişede muhafaza etmeniz daha faydalı olur. Hazır hale getirdiğiniz deodorantı spreyli temiz bir şişeye de koyarak vücudunuza sıkabilirsiniz Koltuk altları, göğüs altları ve diz kapağının arka kısımlarına uygulandığı zaman gün içerisinde daha da kalıcı bir koku sağlayacaktır. El bileğinizin arka tarafları da kokuyu saklayıcı özelliğe sahiptir.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir