Ev Yapımı Doğal Sivilce Maskeleri

Sivilceli bir cilt ile uğraşmak her zaman daha zor bir iştir. Özellikle ergenlik döneminde görülmeye başlanan , çoğu zaman ergenliğin bitiminde de azalarak yok olurlar. Ancak sadece ergenlik ile kısıtlı kalmadan devamlı oluşan sivilcelerde bayanların düşmanları haline geliyor.

Bazı cilt tiplerinde ise ergenlikten başlayan problemleri daha fazla ve daha uzun yıllar boyunca devam etmektedir. Sivilceli bir cilde sahip iseniz, oluşum nedenlerine dikkat etmeli ve cilt temizliğinize çok önem göstermelisiniz. Sivilceleriniz ileri derece bir boyuta kavuşuyor ise uzman kişiler tarafından da kontrol edilmesi ve tedavi edilmelidir. Orta dereceye hâkim olan sivilceli bir cildiniz var ise, oluşumuna neden olan etkenlerden uzak durmalısınız. Cildinizi temizlemek ve sivilcelerden kurtulmak için ise sizler için ev yapımı maske tariflerini araştırdım.

Sivilceler genellikle aşırı sigara tüketimi, beslenmeyle bağlantılı uyku bozukluğu, aşırı stres, fazla ilaç kullanımı, aileden gelen genetik bazı faktörler, cildin aşırı yağlı olması, hormon bezinden dolayı oluşan dengesizlikler ve aşırı şekerli ile yağlı gıdaları tükettiğinizden dolayı oluşmaktadır.  Sivilcelerinizden evde yapabileceğiniz maskeler sayesinde de kurtulmanız mümkün. İşte sizler için hazırladığımım sivilce maskeleri tarifleri.

cilt-bakimi

Süt, Karbonat Ve Limon Maskesi

Birkaç damla süt, bir çay kaşığı miktarında karbonat ve yarım limonu karıştırın. Karışımın köpürmesi sona erdikten sonra sivilceli bölgelere dairesel bir şekilde hareketler ile uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi yıkayarak temizleyin. Kuru bir cilt yapısına sahip iseniz, cildinizi yıkadıktan sonra nemlendirici bir krem kullanmayı da ihmal etmeyiniz.

Yaş maya, Limon suyu, Yumurta beyazı ve Maskesi

Bir çay kaşığı mayaya, iki çay kaşığı limon suyu ekledikten sonra, yumurtanın beyazını ekleyin ve bir çay kaşığı balı da en son ilave edin. Malzemeleri belirtilen oranlarda metal olmayan bir kasede birleştirin. Tahta kaşık yardımı ile karıştırdıktan sonra elde etmiş olduğunuz karışımı, yüzünüzün tüm bölümlerine sürün. 10 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra ılık su yardımı ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir