Elma Sirkesi İle Güzelleşin

Genelde annelerimizin aldığı ve hemen hemen her evde bulunan, genelde salatalarda tükettiğimiz aslında hayatınızın her alanını yeniliyor, iyileştiriyor ve güzelleştiriyor. İşte elma sirkesinin bizlere olan etkileri:

Elma-sirkesinin-özellikleri

  • Saçlarınızda oluşan ve ne yaptı iseniz geçmeyen kepeklerden şikâyetçi iseniz kullandığınız şampuanınıza ya da banyo suyunuza elma sirkesini ekleyip, biraz karıştırdıktan sonra kullandığınız zaman bu sorunun zaman ile nasıl geçtiğine şahit olacaksınız.
  • Özellikle genç bayanlarda oluşan erken ya da sonradan gelen sivilce belası için 1 çay bardağı elma sirkesine, yarım çay bardağı su ekleyerek sivilcelerin oluştuğu bölgeye sürün. Sivilcelerinizin kısa bir zaman diliminde kuruyarak yok olacağını, göreceksiniz.
  • Çok mat ve kuru bir cildiniz var ise, bir kaba yarı yarıya sulandırılmış koyarak kaynamaya bırakın. Daha sonra su ile cildinize buhar banyosu uygulayın. Unutmadan bu suyu 3-4 gün ara ile tonik gibi kullanarak silebilme imkânınız da var.

elma-sirkesi

 

  • Elma sirkesi, fazla kilosundan şikâyetçi olan bayanlarında yanında. Bir bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı bal koyarak sabahları uyanır uyanmaz, aç karnınıza için. Yağ yakımınızın nasıl hızlandığını fark edeceksiniz.
  • Yapılan araştırmalarda en etkili olduğu kısım se hastalığı. Evinizde bulunan bir havluyu elma sirkesi ile ıslatarak, bacaklarınızı yüksek bir yere dikey olarak 45 dakika boyunca kompres yaparak dinlendirin. Faydasını bir müddet sonra fark edersiniz.

Sirkenin hem yemeklerde hem de normal yaşam tarzında ne kadar yararlı olduğu zaman eskilere dayanan bir durumdur. Aynı zamanda günümüzde olan bilim adamları tarafından yapılan bazı araştırmalar da bunun nerede ise ispatı. Fazla geç kalmadan, eğer evinizde yok ise hemen bir markete gitmelisiniz.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir