El Bakımınızı İhmal Etmeyin

Genelde bayanların en çok bakım yapmak zorunda kaldıkları elleri için bu minik öneriler sizler için işe yarayabilir. bakımı özellikle de yaz aylarında çok önem kazanmakta. Sıcakların gelmesi ile birlikte tüm kadınlar kendilerine her zamankinden daha fazla bakım yapmak ve daha güzel görünmek isterler.

Kusursuz bir güzelliğin en önemli detaylarından biri ise eller ile başlamakta. Ellerinizin kusursuz güzelliği için her dakika maniküre falan gitmenize de gerek yok aslında. Özellikle de çalışan bir bayan için kuaföre sadece manikür için gitmesi oldukça fazla zaman kaybı demektir. El bakımınızı evde kendi imkânlarınız ile yaparak hem vakitten kazanmış, hem de ellerinizin her zamankinden daha güzel ve yumuşacık olacak.

dogal-tirnak-bakimi

Ayrıca ellerinizin zarar görmemesi için seçeceğiniz sabun ve deterjan ürünlerine kadar dikkat etmelisiniz. Çok sert kimyasallar içermemesine ve yumuşatıcı içeren sabunları da kullanmaya özen göstermeniz sizler için daha iyi olacaktır.

Su ile en çok temas bölgelerden birisi olduğu için ellerinizin nemini sürekli korumanız gerekmekte. Parlak ve ipeksi bir cilde sahip olmak için ellerinizin ihtiyacı olan nemi doğru el kremleri iler vermeye çalışmalısınız. Kullandığınız el kremlerinin ise besleyici özelliklerde olmalarına özen gösterin.

Ellerinize haftada bir uygulayacağınız kür sayesinde ile de ellerinizin bakımını tamamlamış ve güzelliğin zamanını da uzatmış olursunuz. Elinize uygulayabileceğiniz ufacık bir kür tarifi…

Zeytinyağı ve ayçiçeği yağını ısıtarak ellerinize masaj halinde uyguladıktan sonra plastik bir eldiven giyin ve birkaç saat boyunca bu şekilde dolaşın. Sonucuna siz bile inanamayacaksınız. Yumuşacık pamuk gibi bir ellere sahip olacaksınız…

el-bakimi-icin-maske-tarifleri

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir