Dudaklar İçin Bakım Önerileri

Dudaklarınızın daha bakımlı ve daha da canlı görünmesi için sizlere önereceğimiz doğal maske tariflerinden faydalanabilmeniz mümkün. Çatlamış ve kurumuş olan dudaklara yapılan bazı durumlarda da daha kötü durumlar çıkarabilir.

Canlı ve estettik dudaklar için nemlendirmenin rolü çok büyüktür. Dudaklarınızın ihtiyaç duyduğu nemi kendisine sağlayarak kusursuz dudaklara da sahip olabilirsiniz.

1

 

Kusursuz Dudaklar İçin Yapmanız Gerekenler

  1. Gün içerisinde 2 litre su tüketimi yaparak vücudunuzun gerekli su ihtiyacını karşılayın.
  2. Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan kendinizi uzat tutun.
  3. Dudaklarınızı nemlendirmek için çantanız da istediğiniz balmını taşıyabilirsiniz.
  4. Dudaklarınızı 2 günde bir defa olmak üzere diş fırçası ile fırçalayarak daha dolgun görünmesini sağlamanız da mümkün.
  5. Dudak parlatıcıları dudaklarınızın hem daha dolgun hem de göz alınmasını sağlar.
  6. Ruj sürmeden önce çerçeve çizerek, dudaklarınızın daha dolgun ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
  7. Dudaklarınıza badem yağı uygulayarak daha canlı görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Birçok bayanlar dudaklarını daha yumuşatmak için birçok makyaj malzemelerine para harcamakta. Ancak evde yapabileceğiniz bakımlarda mevcut.

Yumuşatmak İçin Doğal Tarif

Yarım bir salatalığı yıkayıp kabuklarını soyun ve bir robot yardımı ile ezin. 2 tatlı kaşığı yoğurt ile 2 tatlı kaşığı ı içine koyarak karıştırın ve maskenizi hazır bir hale getirin. Maskeyi dudaklarınıza sürüp 15 dakika bir süre bekletin ve beklettikten sonra dudaklarınızı yıkayıp, temizleyin. Bu sayede dudaklarınız daha yumuşak ve pürüzsüz bir hale gelecektir.

Dudak Nemlendirmek İçin Doğal Tarif

Yaklaşık 5 gram ile 1 adet yumurtanın sarısını karıştırıp, krem haline geldikten sonra dudaklarınıza ve çevresine uygulayın. 10 dakika kadar karışımı dudaklarınızda beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. etkisi yaratacak olan bu doğal maskenin ardından dudaklarınız hem kırışıklıklardan kurtulabilir hem de nemli bir dudak yapısına sahip de olabilir.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir