Cildiniz İçin Bahar Temizliğine Başlayın

Kışın tüm olumsuz etkilerini artık cildinizden yok etmek için ve yaza kadar cildinizi iyileştirmek için size önereceğim bazı püf detayları değerlendirebilirsiniz.

Kış mevsiminin soğuktan, rüzgârdan kuruyan ve yıpranan cildinize bahar temizliği yapma zamanı da geçmiş durumda. Koca bir kışı çetin şartlarda geçirerek kendinize zarar vermiş olabilirsiniz. İşte size cildinizi kendine getirecek ufak ipuçları:

cilt-temizligi_3

Her şeyin başı sağlık diye boşuna dememişler. O yüzden cildinizin yaza güzel ve parlak bir şekilde merhaba demesini istiyor iseniz, beslenme şartlarınızı yeniden gözden geçirme vaktinizde gelmiş diyebiliriz. Sabah, öğle ve ara öğünler olmak üzere sık sık ve az yiyerek hem formunuzu korumuş olursunuz hem de cildinizin yeteri kadar beslenmesini sağlamış olursunuz. Özellikle su içmeyi ve sulu meyveleri tüketmekten de vazgeçmeyin.

Elma ve salatalığın üzerinde inanılmaz bir etkisi olduğunu aklınızdan çıkartmayın. Bu mevsimde en çok tüketeceğiniz sebze ve meyve arasına elma ile salatalığı da eklemeyi ihmal etmeyiniz.

cilt-temizligi_4

Tahinin içerisindeki susam yağı sayesinde kış mevsiminin kurumuşluğu ve gerginliğini alacaktır. Böylece bebek cildi gibi temiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

Cildinize toz şeker ve bir miktar su ile yapacağınız ile de cildinizde olan ölü deriden kurtulabilir ve daha canlı bir cilde daha kolay şekilde sahip olabilirsiniz

Cildinize buhar uygulaması yaparak cildinizin tüm kış boyunca kaybettiği nemi yeniden kazandırabilirsiniz. Bir miktar kaynamış suya doğru kafanızı eğerek, başınızı bir havlu yardımı ile kapatarak nefesinizin yettiği kadar cildinizin buharı emmesini sağlayın.  Bu işlemi hafta da 2 defa 10 dakika kadar uygulayın. Sonrasında etkisini göreceksiniz.

cilt-temizligi-6

Etiketler:, , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir