Burçlara Göre Makyaj Önerileri

Herkesin kendi burcuna göre özellikleri, beğendikleri ve kişilikleri de oldukça farklıdır. Durum böyle olunca da burçların yapacakları makyajda kendilerini yansıtacak ve ben buradayım diyen renk ve tonlarında olmalıdır. Burçların özelliklerine, renk tercihlerine göre değişiklik gösteren çeşitlerini sizler için araştırdık…

Koç Burcu

Koç burcunun olduğu herhangi bir yerde dikkat çekme özelliği odluğu için, neşeli ve sosyal bir tiptir. Koç burcu kadını dikkat çekici tonlarda kırmızı bir ruj denemelidir. Göz makyajında far olarak ağırlıklı siyah, göz kalemi renginde de yine siyahı tercih etmelidir. İddialı olmak koç burcu kadınına özgü bir durum.

koc-burcu-makyaji

Boğa Burcu

Boğa burçları genelde kadınsı özelliklerini göstermeyi severler. Bakımlı birisi olmak onlar için çok önemlidir. Renk olarak zümrüt taşı rengi olabilir ve ayrıca bu renkten seçebilecekleri farlarda onlar için uygun olabilir. Mavi tonlarına yakın makyaj gözlerini de oldukça çekici gösterecektir. Dudaklarına ise pastel tonları kullanmaları uygun olur.

Boga-burcu-makyaji

İkizler Burcu

Bağımsızlık denildiği zaman ikizler burcu neşeli ve kendinden emin hareketleri ile dikkatleri üzerlerine çekerler. İkizler burcunun enerjisi çoğunluk ile makyaja da yansımaktadır. Göz makyajında zıt renkleri tercih etmesi gereken ikizler burcu kadınının en favori renklerinden birisi beyaz diğeri de mavidir. Far olarak ise yine mavi seçeneği kullanabilirler.

ikizler-burcu-makyaji

Yengeç Burcu

Yengeç burçları genelde duygusal ve çocuksu ruhları ile karşımıza çıkarlar. Melankoli bir yapıya sahipler diyebiliriz. Göz makyajı olarak gümüş rengi ve tonlarını uygulayabilirler. Gümüş rengi ile birlikte uygulanan beyaz far da makyajın estetikliğini arttırır. Allık rengi açık pastel tonları ve şeftali tonları da olabilir. Böylelikle kısa sürede masum görünüme de kavuşabilirler. Ruj olarak ise nude ya da pembe tonları da olabilir.

Yengec-burcu-makyaji

Aslan Burcu

Burçların en asil kadınlarından birisi Aslan burcu diyebiliriz. Asil, cool ve etkileyici tavırlarını makyajlarına da yansıtmaktadırlar. Sarı tonları ve altın tonları aslan burcu kadınlarının favori renkleri olabilir. Far olarak da aynı şekilde bu renkler uygundur. Bakır tonları da farklı renk seven aslan burçları için düşünülmelidir.

aslan-burcu-makyaji

Başak Burcu

Sadeliğin simgesi olarak bilinen Başak burcu kendi halinde ancak güzel görünmeyi de isteyen bir kadındır. Bütün güzelliğinin altında yatmış olan sade bir makyaj vardır. Yeşilin koyu tonları ile toprak tonlarında olan farlar başak burcu kadınlarının da ideal renkleri arasında yerini almakta. Yanak ve dudaklar için genelde doğal renkler tercih edilmelidir.

Basak-burcu-makyaji

Terazi burcu

Oldukça zarif, hayat dolu ve kırılgan bir kişiliği olan Terazi burcu kadınlarının en favori renkleri arasında gri ile şampanya tonları gelmekte. Dikkat çekici gözler ile bakışları daha da etkili kılmaları için de terazi kadınlarına eyeliner tercih etmeleri önerilmekte. Gece makyaj yaparken ise gri ve siyahın tonlarından faydalanabilirler. Dudaklar için ise pastel tonlar uygundur.

terazi-burcu-makyaji

Akrep Burcu

Ateşli bir burç olarak yorumlanan ve bilinen Akrep burcu bayanları cazibeli olan hareketleri ile odak noktası haline gelmeyi de çok iyi bilen kişilerdir. Bakışları sayesinde her şeyi anlatan Akrep kadınları tutkunun burcudur. Siyah rengi far olarak en ideal renklerden bir tanesidir. Bunun ile beraber mavi ile yeşil renklerde akrep kadınına yakışır, Özellikle de nil yeşili olarak adlandırılan yeşil tonunu çok daha iyi taşımaktadırlar. Akrep burcu kadını bol rimel sürerek de gözlerini ortaya çıkarmalıdırlar.

Akrep-burcu-makyaji

Yay Burcu

Kendine güveni olan Yay burcu kadınları oldukça samimi ve güler yüzlü bir profil çizerler. Siyah ile koyu kahverengi gibi renkler Yay burcu kadınları için ideal renkler arasındadır. Dudaklarda ise kahve ile bakır tonlarında olan rujlar kullanılsa uygun olur. Yay burcu kadınlar bakışlarını derinleştirmek için mutlaka rimel sürmeye de dikkat edilmelidir.

yay-burcu-makyaji

Oğlak Burcu

Oğlak burcu kadınları genelde neşeli ve oldukça da hırslı kişiliklere sahip özellikleri taşımaktadırlar. En çok yakışan far renkleri ise kahverengi ile mor renkleridir. Açık kahve tonlarında olan rujlar da sizin için ideal ruj renginizdir.

Oglak-burcu-makyaji

Kova Burcu

Mantık ile zekâsı önde olan Kova burcu kadınlarının ideal renkleri arasında pembe ve siyah renkleri bulunmaktadır. Göz makyajında ise bu renkler ile ideal şeyler çıkartan kova burcu kadınları yanaklarında ise hafif pembe tonlu allıkları tercih edebilirler. Dudakta ise nude tonlu rujları da tercih etmelidirler.

kova-burcu-makyaji

Balık Burcu

Biraz duygusal içine kapanık ve en küçük olay bile ince noktalarına kadar düşünen balık burcu kadınları mutlaka yumuşak renkleri tercih etmelidirler. Karakterleri ile örtüşen stilleri onları daha hassas ve hoş gösterecektir. Rimel, kalem ve far renkleri mutlaka kahve tonlarında olmalıdır. Açık kahve tonlarında olacak allık ise makyajlarını daha doğal gösterecektir. Dudaklara yalnızca lipgloss sürmeleri de yeterli olacaktır.

balik-burcu-makyaji

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir