Basenleri İnceltmek İçin Doğal Tarifler

Artık günümüzde verilen diyet programları ile zayıflamak ve bazı vücut problemlerinden kurtulmak kolay olsa bile kimi zaman basenlerimizi eritmek büyük bir uğraş gerektirmekte. bölgesinde oluşan fazla kilolardan kurtulmak için diyet programlarına ek olarak da spor ile egzersiz hareketlerini de yapabilirsiniz.

Basen inceltme kürü ile bu bölgede bulunan fazlalıklardan rahatlıkla kurtulmanız da mümkün. Basen eriyen diyet olarak da bilinen bu kür, cilde uygulandığı zaman fazla kiloların ve yağların da yakılmasını sağlayacaktır.

 

basen-bolgesi-incelmesi

Basen İnceltme Yöntemi

1 adet yumurta akının üzerine, 2 çorba kaşığı tahin, 5 yaprak ıspanak ve 2 çorba kaşığı da süt kremasını ekledikten sonra bu malzemeleri robot yardımı ya da bir kaşık yardımı ile ezerek karıştırın.  Hazır hale gelen bu karışımı, cildinize sürerek kabak lifi ile dairesel hareketlerle cildinize yedirin. Sonrasında ise basen bölgesini streç film ile sararak 20 dakika bir süre bekledikten sonra yıkayın. Yıkadıktan sonra nemlendirici bir krem ile bölgeye uygulayın. İstediğiniz ölçülere gelene kadar bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.

Karışım

Yarım kaşık olmak üzere; Kuşburnu, , sinameki, , biberiye ve funda yaprağını karıştırarak demleyin. Demlenip hazır hale gelen karışımlardan bir bardak için. Basen bölgenizde oluşan yağları yakmanızı sağlayacak olan bu çay, selüloitlere de iyi gelecektir. Günde maksimum 3 fincandan fazlası zararlıdır.

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir