Balın Faydalarından: Saç Bakımı

ın vücut için birçok rahatsızlığını önlediğini ve birçok hastalığa da iyi geldiği uzmanlar tarafından onaylanmış ve tüm dünyada da sağlığa olan faydasından yarar sağlanmış durumda. ın birbirinden ilginç mucizelere gebe olduğunu da bilmeyen yoktur.

Yazın deniz ve güneş ikilisinden yıpranacak olan saçlarınıza kendi kendinize bal ile yapacağınız kürler sayesinde bir iyilik yapacaksınız. Bu fikir benim kulağıma da hoş gelmedi değil. Ballı saç maskeleri ile balın saçı besleyici özeliğini açığa çıkartmanız mümkün. Ballı saç maskeleri sayesinde, saçlarınızın tepeden uca kadar yenilenmesini, güçlenmesini ve oldukça doğal olan bir şekilde parlaklık kazanmasını da sağlamanız mümkün. Sadece 10 dakikanızı ayırarak, saçınıza benzeri olmayan ve çok etkili bir ballı saç maskeleri sayesinde güzel görünüme kavuşabilirsiniz.

sac_4071dfe7-086b-43b7-af0a-3178f51cd110_1

Bir tatlı kaşığı süzme balı bir su bardağı ılık su ile karıştırın. Saçlarınızı önce kendi saçınıza uygun olan şampuan ile yıkayıp durulayın. Daha sonra ise hazırladığınız ballı suyu saçlarınıza yedirerek sürün. Saçınıza mümkün ise toz vesaire gelmemesi için bir bone takarak en az 15 dakika bekletin. Sonrasında ılık su yardımı ile saçlarınızı iyice durulayın. Saçlarınızda göreceğiniz anında oluşan parlaklık gözlerinizi kamaştıracaktır.

Bal ile yapacağınız bu ikinci maske sayesinde ise saçlarınızı güçlendirerek kopmalar ve yıpranmalara karşı koruma altına almış olacaksınız. Ayrıca saç diplerinizde oluşan kaşıntılara, kızarıklıklara ve dökülmelere de iyi gelmekte.

2 yemek kaşığı süzme bak ile 4 yemek kaşığı saf ve katkısız olmak şartı ike zeytinyağını iyice birbirine karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza kadar fırça ile sürün. Sonrasında ise tüm saçınızı ıslattığınız herhalde bir sıcak havlu ile sarınız. 30 dakika boyunca beklettikten sonra saçlarınızı şampuan vesaire yardımı olmadan ılık su ile durulayın. Bu maskenin etkili olması için haftada 2 defa uygulamanız gerekmektedir.

Etiketler:, , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir