Bakımlı Olmanın Kurallarından : Makyaj Temizliği

 

maxresdefault-e1430925689263Bazı zamanlar temizlemek çoğu kadının üşendiği, es geçtiği ve önemsemediği bir durum haline gelebiliyor. Aslında ve yüz sağlığı için çok büyük zararları olabiliyor.

Cilt kanserinden, hızlı yaşlanmaya, cilt buruşukluklarından, lekelere kadar birçok yan etkisi mevcut. En çok ise ciltte lekelenmeler oluşmaktadır. Özellikle akneler, siyah noktalar ve yağlanmalar meydana gelerek kadınlara birçok sorunlar oluşturmakta. Bunların olmaması için siz sevgili bayanlara birkaç öneri de bulunmak istedim.

  • Makyajınızı özellikle eve geldiğiniz zaman, en geç ise gece yatmadan önce mutlaka temizlemelisiniz. Gece cildiniz yenilenmek için tüm gücü ve gayreti ile çalışır iken makyajın yüzünüzde olması hem bu durumu yavaşlatacak, hem de daha çabuk yaşlanma gibi sebebe yol açacaktır.
  • Bazı bayanların ciltleri kuru olduğu için, makyaj temizleme ürünlerinizde alkol olmamasına dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü içerdiği bazı kimyasallardan dolayı, cilde büyük zarar vererek kansere kadar büyük tehlike arz etmektedir.

makyaj-temizligi-nasil-yapilmali1

  • Gözleriniz için ise özel göz makyaj temizleme sularından kullanmanız, sizler için daha avantajlı bir durum olacaktır. Çünkü göz ve çevresi çok hassas bir dokuya sahiptirler. Bu nedenden dolayı daha özenli olmanız gerekli.
  • Cildinizi tam tanımıyor iseniz, uzman kişilere başvuru yaparak vücudunuz için gerekli olan makyaj temizleme ürünlerini ve temizleme yöntemlerini kullanmanızda önemli bir nokta.
  • Makyaj temizliğinizi gerçekleştirdikten sonra, cildiniz için aldığınız ya da var olan nemlendiricilerden kullanmanızda, cildinizi daha canlı tutacaktır.
  • Eğer yağlı bir cilde hâkim iseniz, çok yağlı kremlerden uzak durmalısınız. Cildinizin hemen emebileceği az yağlı yüz kremleri tam size göre. Eğer miktarı kaçırarak fazla sürdüğünüzü fark eder iseniz hemen o an etrafta bulunan bir peçete ile fazlalığı alarak, cildinize daha iyi bakım yapmış olursunuz.

Güzellik ve bakım bayanlar için çok önemli bir yerde olsa bile, emin olun sağlıklı olmak her şeyden daha ötededir. Bu yüzden hem bakımlı, hem de güzel görünmeniz için makyaj ve temizliğinize mutlaka önem verin.

makyaj-nasil-temizlenir-3

 

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir