Ayaklarımda Seksi Olsun İstiyor İseniz…

Yaz mevsiminin de yaklaşması ile bayanları bir güzellik telaşı almış başını gidiyor. Diyetler, maskeler, özel bakımlar, masajlar ve daha niceleri…

Tüm kış boyunca botların ve ayakkabıların içerisinde pek rahat görülmeyen ayaklar yaz geldiğinde ortaya çıkacaklar. Sandaletler, plaj terlikleri derken en az elleriniz kadar bakımınıza da önem vermenizin geldiği bir zaman. Bu nedenden dolayı kendinizi ve ayaklarınızı da artık sıcak havalara hazırlayabilirsiniz. bakımı yapmanız için kuaföre gidip pedikür sırası beklemek zorunda da değilsiniz. Evinizde kendi imkânlarınız sayesinde de ayaklarınıza bakım yapabilirsiniz.

dogal-ayak-bakimi-mkl2

Ayaklarınızı her banyo çıkışı esnasında ölü hücrelerden temizlemek adına ovalayıp, banyo tuzu ile peeling yapabilirsiniz. Bu sayede ayaklarınız daha canlı ve bakımlı görüneceklerdir.

Evde haftada en az bir defa ılık suyun içerisine deniz tuzu koyun ve ayaklarınızı bu suyun içerisinde 15-20 dakika boyunca bekletin. Bu yöntemin sayesinde hem yorgunluğunuzu giderecek hem de ayaklarınız yumuşacık olacaklardır.

Ayaklarınıza yatmadan önce bolca vazelin sürmeyi ihmal etmeyin. Önce bir poşet giyin ve sonrasında ise pamuklu bir çorap. Sabaha kadar ayaklarınız bu şekilde de kalsın. Göreceksiniz ki sabah uyandığınız zaman ayaklarınız yumuşacık ve pamuk gibi olacak, canlanacak ve çatlak tabanlarınız var ise bunlardan kurtulacaksınız.

ayak_1

Ayaklarınızda ki tırnaklarınızı en az 15 günde bir keserek törpüleyin. Tırnaklarınızın kenarında oluşan ölü derileri de alın. Bir kış boyunca kapalı kalan ayaklarınızda olan mantarları engellemek yerine her akşam yıkayın ve iyice kurulayın.

Son olarak ise ayak tırnaklarınıza da ellerinize baktığınız gibi bakmalısınız. Ayaklarınıza en çok yakışan ojeyi sürün ve üzerine de mutlaka bir kat parlatıcı sürün.

ayak_3

Etiketler:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir